O czym pamiętać montując budkę dla ptaków?

Category: Uncategorised Published: Wednesday, 21 June 2017 Written by Super User

 

Posiadasz już swoją wymarzoną budkę dla ptaków. Teraz wystarczy już ją przymocować do drzewa, lub domu i wszystko gotowe. Nic bardziej mylnego! Jak przypomina specjalista z firmy www.mkwpracownia.pl/budki-legowe-dla-ptakow , która zajmuje się miedzy innymi produkcją budek lęgowych dla ptaków, sposób jest równie ważny, a czasem nawet ważniejszy niż sposób w jaki jest zrobiona.

 

Budki lęgowe to pomoc dla ptaków
Budki lęgowe to pomoc dla ptaków, których gniazdo zostało zniszczone

 

Sposób montażu budki lęgowej

Przede wszystkim sprawdź jakie są wymagania dotyczące budki lęgowej dla określonego gatunku ptaków, ponieważ to tak naprawdę wpływa na najważniejsze elementy:

  • Wysokość powieszenia budki dla ptaków np. budka dla jerzyka musi być powieszona na wysokości co najmniej 5 metrów na ziemią. Ponadto pomiędzy budką a ziemią nie może być żadnej przeszkody w postaci np. kabli, anteny, albo wystającej półki.

 

Ptaki w zniszczonym gnieździe przez inne zwierzęta
Ptaki w zniszczonym gnieździe

 

  • Gęstość rozwieszenia budek dla ptaków – jeżeli chcesz mieć więcej niż jedną budkę, to wtedy poczytaj o tym jak gęsto mogą być one rozwieszone. W niektórych przypadkach mogą to być odległości kilkunastu metrów, w niektórych trzeba zachować dystans kilkuset metrów!

 

Gniazdo ptaków i jajko
Gniazdo ptaków

 

To są dwa najważniejsze aspekty, o których trzeba pamiętać gdy montujesz budkę dla ptaków. Jeżeli o nich zapomnisz, to ptaki mogą nie zamieszkać w budce, lub być narażone na niebezpieczeństwo, dlatego zanim podejmiesz się działania przeczytaj jeszcze na stronie http://witrynawiejska.org.pl/zwierzeta/item/29462-budki-legowe-dla-ptakow dodatkowe wskazówki, aby wszystko było idealnie wykonane, z jak największą korzyścią dla ptaków.

Hits: 585

Dzieje się... Sprawdź wydarzenia w swoim mieście!