Galerie sztuki

Galerie sztuki prezentujące obrazy z różnych epok to prawdziwa gratka dla koneserów. Niektóre galerie prezentują dzieła sztuki z wybranych epok, inne stanowią swoistą wędrówkę przez historię sztuki. Wśród godnych uwagi i polecenia galerii sztuki można wymienić między innymi:

 

 

1.Luwr w Paryżu – to paryskie muzeum będące jednocześnie galerią sztuki ma do zaoferowania zwiedzającym kontakt ze sztuką najwyższego formatu. Można to podziwiać zarówno Wenus z Milo Nike z Samotraki i rzeźby Michała Anioła. Zobaczyć w nim można również Mona Lizę jak również liczne prace Rubensa, Rafaela, Caravaggia, El Greco, Delacroix.

2.National Gallery w Londynie – odwiedzenie tej galerii to punkt obowiązkowy dla każdego miłośnika Impresjonistów, obok francuskiego Musée d'Orsay. W National Gallery można ponadto podziwiać prace van Gogha, Rafaelea Santiego, El Greco, Velazquez'a czy Caravaggia.

3.Galeria Uffizi we Florencji – to galeria sztuki powstała jeszcze w XVI wieku, wówczas prezentowała kolekcję dzieł sztuki Medyceuszy. Jest to najstarsza galeria sztuki w Europie. W zbiorach tej galerii znajdują się dzieła Sandro Botticelliego, Rafaela, Leonardo da Vinci, Tycjana, Rubensa, Rembrandta, Michała Anioła i Albrechta Dürer.  

 

Hits: 1893

Dzieje się... Sprawdź wydarzenia w swoim mieście!