Sztuka współczesna

Na całym świecie istnieją galerie i muzea sztuki, które zapewniają możliwość obcowania ze sztuką współczesną. Każde z tych miejsc daje możliwość podziwiana zarówno stałych kolekcji placówki, jak i czasowych wystaw. Sztukę najnowszą można obejrzeć między innymi w:

 

  • Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie – jest to stosunkowo młode muzeum, bo powstało w 2011 r., do kolekcji tego ośrodka należą między innymi prace: Mariny Abramović, AES+F, Pawła Althamera, czy Azorro. MOCAK oferuje również szereg ciekawych wystaw takich jak obecna „Sztuka wyjęta z codzienności”, czy poprzedni słynny projekt MOCAK-u „Medycyna w sztuce”.

  • Musée National d’Art Moderne znane bardziej jako Centre Georges Pompidou lub Rafineria mieszczące się w Paryżu. Sam budynek stanowi już przykład współczesnej sztuki, jest to bowiem budynek „odwrócony na lewą stronę” wszystkie instalacje zostały w nim poprowadzone na elewacji, zamiast zostać pod nią ukryte. W tym muzeum poczesne miejsce zajmują surrealiści i dadaiści, można tam podziwiać dzieła z II połowy XX. W śród zbiorów muzeum znajdują się między innymi prace Picassa, Kandinskyego, Pollocka, czy Warhola. 

 

Hits: 1984

Dzieje się... Sprawdź wydarzenia w swoim mieście!